Blok Jana Jandourka

5.05.2007   Prostý lid

prostý lid...

Byla to včera pikantní podívaná, když v televizních zprávách ukázali premiéra a ministryni obrany, jak přišli do jakési vesnice pobesedovat o radaru. Vypadalo to tam trochu jako když za starých časů dělávala Míša Jílková Kotel. Nebezpečně vypadající žena s takovým účesem, že zastínila i angelu Davisovou blahé paměti, pokřikovala na premiéra: "Tady se lže obyčejnejm vesnickejm lidem. V Praze vám to můžou sežrat, protože tam mají dobrý platy vod vás, tam se maj dobře."

Tolik zajímavých témat ve dvou větách.

Předně že se paní považuje za obyčejného vesnického člověka. To je trochu z dob románů Aloise Jiráska, kdy zprávy na venkov putovaly dny a týdny. Vypadá to, že na vsi nemá nikdo aspoň televizi a rádio a neprodávají se tam noviny. Že by nebyla televize ani v místní hospodě, to se mi nechce věřit. V čem ta obyčejnost tedy spočívá, mi není jasné. Paní toho může o radaru vědět tolik, co já. Já si samozřejmě mohu dopřát ten luxus najít si v elektronickém archivu cokoli deset let dozadu, ale to by si paní nakonec na internetu taky našla, kdyby si řekla panu učiteli, synovi či vnukovi, pokud ho sama doma nemá a opravdu by jí to zajímalo. Bylo by tam ale asi tolik, co už bylo v novinách, pokud tedy nečte Haló noviny, tam se toho moc nedozví.

Možná tím slovem "prostý" myslela hloupý, ale to asi ne, když v zápětí soudí, že to Topolánkovi sežerou hlavně Pražáci. Za příčinu však považuje, že tam "mají dobrý platy vod vás". Jaká je korelace mezi platem a názory na radar zatím asi nikdo nezjišťoval, takže paní se pohybuje v rovině čiré hypotézy. Sama tedy také nevypadala, že by strádala, jak si snad můžete ověřit s trochou trpělivost zde asi v deváté minutě pořadu ČT.

Zajímavá je představa, že Pražáci mají dobré platy, protože jim je dává Topolánek. Předně my Pražáci jsme měli dobré platy už za Grosse a Paroubka a dost to asi souvisí s tím, že o platech Pražáků nerozhoduje v této zemi premiér, který — jak předpokládám — moc nemůže mluvit ani do platů ve svém vlastním úřadu. Paní si asi spletla dobu.

Bude nejspíš nutné za vsí postavit nějakou anténu, aby došlo aspoň k nějakému spojení se světem.

Komentáře (1) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

chloé , 10.05.2007, 12:43:10
Roztomilý:-)

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -