Blok Jana Jandourka

7.06.2007   Trepky a Che Guevara

Trepky a Che Guevara...

ssy02.jpg

 

Je to fešák, co?

Naposledy jsem ho viděl když jsme s Draculkou šli minulý týden do Hypernovy koupit botičky a dárečky pro naši Miffi.

A hle, v košíku se zlevněnou obuví měli takové červené trepky a na nich byl vyobrazen on, Che Guevara. Stály asi 90 korun. Inu, nadnárodní kapitál už klidně vydělává i na revolučním mučedníkovi. Obuv se nicméně jevila dost nepraktická, jinak bych to snad koupil.

Pak jsem ho (Che) ještě začátkem týdne zahlédl na nějakém triku, co tak nosí mládež, co demonstruje proti Američanům.

Tak jsem si našel ten citát, co pronesl Che, když byl zrovna s Fidelem na koni, míněno po vítězném převratu.

"Posílat lidi před popravčí četu, k tomu není nutné žádné soudní přezkoumání... Tyhle procedury jsou jen buržoazní detail. Tohle je revoluce! A revolucionář se musí stát chladným strojem na zabíjení motivovaným pouhou nenávistí. Musíme stvořit výchovu zdí!"

Také se podle toho zařídil a v rámci vítězné revoluce posílal na smrt lidi bez soudu.

Výraz "chladný stroj na zabíjení" mi trochu připomíná Eichmanna, jenomže Eichmann jen organizoval zabíjení Židů a možná žádnou nenávist necítil, jenom si tak organizovaně vraždil. Dovede si někdo představit, že by mladíci a slečny dnes nosili na "demošky " trička s Eichmannem? Ale co by ne, od boje proti sionismu k tomu není tak daleko, jen ta estetika je v závěsu, ale třeba se to napraví. I nacisté konec konců bojovali proti anglosaským plutokratům a prohnilé západní společnosti.

Tak až bude zase "demoška" proti Bushovi, je třeba napravit dosavadní nedostatky a kromě Che vytáhnout také tríča s Eichmannem, Berijou, Vyšinským (míněn je ten prokurátor jménem Andrej Januarjevič, ne ten polský kardinál, připomínám pro úplnost, ona ta jména v časopisech jako A-kontra tolik nepadají a vzdělanost už není, co bývala), Urválkem a dalšímí pány. Tím nastane jakási pokroková pluralita, což bude spravedlivé, protože proč má být na tríčech jenom Che, když vraždili taky jiní a mají též právo se chvilku vypínat na revolučních ňadérkách. Také transparenty je třeba osvěžit, protože takové ty "Bush, největší zločinec lidstva" se už okoukaly. Navíc nebude v duchu prohnilé pseudodemokracie už za čas ve funkci, což by se Kim Čong Ilovi nestalo, takže by se hodilo nějaké univerzálnější heslo.

Třeba: Lidi vychováme tím, že je postavíme ke zdi.

Zní to dost leninsky, to už se zas může.

Nebo: Je třeba chladně zabíjet a motivovat se nenávistí.

Jenomže riziko je v tom, že by si třeba někdo myslel, že ty transparenty dodal Pentagon v rámci přípravy další preventivní války a jejich skutečný, hluboký, humanistický a revoluční obsah by nebyl pochopen.

Takže, milí revolucionáři, buď příště trička s Eichmannem, nebo — adresuji především revolucionářkám — trička s Guevarou dolů!

 

Komentáře (2) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

Dv , 07.06.2007, 15:00:38
Když ani jeden z nich neměl takové planoucí zraky a kadeře, jako Che! Urválek a spol. prostě není asi dost sexy..

ondřej (WWW) , 16.06.2007, 17:15:27
Moc nevím, proč by se mělo v A-kontra psát o Eichmannovi, Berijovi, Vyšinském, je to celkem specializovaný časopis, píšící o věcech a lidech souvisejících nějak s anarchismem, a to tihle pánové moc nejsou (leda v tom smyslu, že byli představiteli vražedných mašinerií režimů, které představují pravou antitezi anarchismu...) Ale o Che se tam jednou psalo, v čísle 7-8/02 v clanku s ironickym titulkem \"svaty Che\" a nedvojznacnym podtitulkem \"proč anarchisté nezbožňují Che Guevaru\"... byl to možna jeden z nejkritičtějších textů, jaký kdy o Che v cestine vysel...

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -