Blok Jana Jandourka

11.06.2007   Lidé

Lidé... aneb všechno lidské je mi cizí

Jan Pavel II. měl kdesi napsat, že nenávist není tvůrčí silou. Ono samozřejmě záleží na tom, co je tvorba. Pro mne je například problém psát blog, protože jsem dost saturován v Listu živitelce, též jsem popsal už dost stránek jinde, takže nemám takovou potřebu se angažovat.

Kdyby nebylo sousedů, které upřímně nenávidím.

Jedni jsou dole, to vím přesně, kdo to je. Jedni jsou nahoře, ty se mi zatím nepovedlo přesně identifikovat. Ti dole mají poslední tři dny šílený zvyk posadit se na balkon, hulit a pouštět si takové to TUC TUC TUC, asi proto tak nahlas, aby jim doléhalo až na ten balkon. Venku možná 30 stupňů, ale větrat nemůžu, protože oni smrdí.

Neznámí sousedi zhora mají zase zvyk pouštět si někdy mezi půl dvanáctou večer a půl druhou větrák na hajzlu. Není to civilizovaný západní větrák, ale elektromotor, který není ani schopen vydávat monotoní zvuk, protože ve své frekvenci kolísá. Takže dělá takové to huááárrrhuáááárrrruuuuárrr. Podle toho, jak má vymletá ložiska a to má, protože co kdy komu za komoušů záleželo na tom, jak vypadá elektromotor, hlavně že se vrtule točí, soudruhu, ne? Tak nekecej.

Ve své paranoické fantazii předpokládám, že ti dole budou nějaké narkomanské socky, které ani nenapadne, že by v noci někomu vadilo TUC TUC TUC a ti nahoře budou patřit k nějaké vrstvě restaurací a jídelen, tedy jedincům, co se prokouření vrací po půlnoci domů a chtějí se osprchovat. To chápu, jest to legitimní. Jen mi není jasné, proč u toho musí ty svině i větrat. Člověk úzkostlivý ani v noci nesplachuje, aby lidské bytosti nebudil, pak tohle.

Jistě by bylo možné si dát špunty do uší, ale to pak neuslyším své děti týrané v tomto horkém období laryngitýdou, jak se v noci dusí a potřebují mou pomoc. Takže se budu dusit buď já, nebo ony, byť každý v jiném slova smyslu. A za tohle platím hypotéku, ze které by se většina obyvatel této země p......

Chtěl jsem říct zparoubkovala.

Krajní možnost pochopitelně je, že těm lidem (eufemismus) vypnu proud. Lze snadno. To si nechám až bude Draculka s ratolestmi v lázních, protože ženy a děti nepatří do první linie válek.

V minulých dobách občas pomohlo, když jsem přiložil reproduktory na zem a pustil z kazety TIBETSKÉ MNICHY nebo jednu šamanskou skladbu od Petera Gabriela. Pokud jde o tibetské mnichy, na ty hned tak někdo nemá. Problém tibetských mnichů je ovšem v tom, že jsou něco jako zbraň hromadného ničení a postihují i nevinné. Hodí se spíše na jednorázovou akci o víkendovém odpoledni.
Večer zásahnou i nebožáky, co trpí jako já.

Přítel Pecka mi kdysi v 80. letech ukázal v Praze takové ty umouněné existence a řekl (citoval pojem ze Solženicyna): "To jsou pridurci. Na ty nikdo z nás nemá." Dohledal jsem si to po letech na googlu, i když jsem toho Solženicyna četl, tak abych to měl přesně. Tam se praví: "pridurek -  łagrowy prominent". Kdo chceš pochopit, pochop. Jen nápověda — některým je vždycky dobře a nemusí patřit k vrchnosti.

Kombinace příslušných metod možná nakonec povede k částečným slušným výsledkům. Nutno však říci, že takto jsem si život úspěšného muže ve středním věku nepředstavoval. Nepochybně i Paris Hilton ve své cele má klid, který já bych si nemohl zaplatit, kdybych se zbláznil. Jenomže ne každý je Paris Hilton, aby se mohl nechat zavřít tím správným způsobem.

Asi ještě napíšu nějaké pokračování, pokud moje nenávist vytrvá, což asi vytrvá.

Komentáře (5) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

Análka , 12.06.2007, 12:54:39
Lidi jsou verbež a měli by se řezat...

Análka , 13.06.2007, 14:44:49
A normálně na ně příště zaovlej policajty, to se nedá nic dělat!

CatholicGirl , 22.06.2007, 22:06:15
Napsal jste geniální text, milý pane JJ. Nechcete na téma \"naštvanosti\" napsat celou knížku? Jak vidím, o inspiraci máte postaráno. Koneckonců byste mohl založit i vlastní organizaci sdružující lidi podobných problémů, zájemci o členství by se hlásili i z VŠ kolejí:-)

CatholicGirl , 23.06.2007, 10:32:23
Spolubydlící z kolejí pronesla zásadní prohlášení: \"Lidé typu TUC TUC a spol by se neměli rozmnožovat!!!\"

elia , 07.08.2007, 16:20:42
Policajti pomohou, ale jen po desáté večer a když mají přijet potřetí, v jednom měsíci, už se ošívají. Dělám to jinak: počkám, až ti hajzlíci odvedle ráno v půl sedmé TUC TUC vypnou, a pak jim tu probdělou noc vracím repráky ke stěně a na plné pecky pouštím na střídačku gregoriánské chorály, nebo Alexandrovce. Ve chvíli, kdy se rozhodnou, že už sami chtějí spát, je to sladká pomsta, když jim tam řve stohlavý soubor Kalinka, kalinka. A aby z toho nejeblo mě, vypadnu z domu nejlépe až do odpoledne... Vyzkoušej.

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -