Blok Jana Jandourka

13.06.2007   Jo, policii...

Jo, policii...

Jo, to se snadno řekne, zavolat policii, milá Análko. Moje dosavadní zkušenosti jsou spíše mizivé. Co do kvality a kvantity. Naposledy jsem byl na policii, když jsem platil pokutu za parkování příliš blízko křižovatky. to bylo ovšem ještě v Braníku před čtyřmi lety. Slečna byla slušná, pravila, že jsem dosud bez záznamu (no, nechytili mě) a že je v Praze parkování obtížné (ale není, kdybych to dal o padesát metrů dál, nic by se nestalo), takže to bylo asi za 300.

Pak jsem ještě policii viděl, když jsem byl předvolán coby poškozený. Obžalovaný muž jménem Fizius (zní to tak trochu starořímsky) urazil u naší sklepní kóje kladku, nic tam nenašel, tak šel loupit vedle. Tam šlohnul sekačku na trávu. Když ji tlačil před sebou po ulici, všimli si ho bdělí příslušníci. Bylo totiž 16. prosince a ten výjev je zaujal. Příslušnice se zeptala, zda se chceme připojit k žalobě. Vzhledem k tomu, že jediná škoda vznikla zkázou naší kladky, byť jistě prvorepublikově památeční a potom tím, že nám nic neukradl a sklep zůstal i nadále plný krámů, na připojení se k žalobě jsem rezignoval.

Interiér policejní služebny mě ovšem zaujal. Takové množství umakartu a prehistorických psacích strojů už se dnes hned tak někde nevidí. Prostě bude lepší policii hned tak někam nevolat, jeden neví, jak by to dopadlo. Třeba by začali střílet nebo by zakopli na schodech a byl by nějaký fatální malér. Také jsem z generace, pro kterou volat policii k zásahu na spoluobčany, byť jistě z akustického hlediska zločinné, má stejně nějakou divnou příchuť. Policie má samozřejmě pořádně pokropit "živly" a "nastolit pořádek" atd. , ale jaksi z popisu své role, ne abych ji na to musel volat.

No — nebude to ještě jednoduché.

Komentáře (1) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

waiders (WWW) , 13.06.2007, 23:24:41
Byl by nepošel vůl, kdyby nebyl potvora soused. Já to říkám furt. Ale: zase byste nepsal tak zábavné příspěvky.

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -