Blok Jana Jandourka

13.07.2007   Střípky 1

Střípky 1

Nemám žádné souvislé myšlenky, tak jen takové střípky.

Katolická církev teď vydala dokument, ze kterého — když to zjednoduším — plyne, že je nejlepší. To je pochopitelné a je to taková antropologická konstanta. Lidé, kteří církvi to právo upírají, ale vlastně implicitně tvrdí, že nejlepší je asi někdo jiný, nejspíše oni, takže ten nárok jen přenášejí o dům dál. Postmoderna se tedy nekoná ani u nich.

 

peklo.jpg

 PEKLO — kdybyste nevěděli, co je to za činžák o několika patrech se zvláštním vytápěním.

 

Lidé jsou roztomilí. Na redakčním záznamníku nám nechala ohlas rozhořčená paní, která si myslela, že jsme tuhle zaměnili odpovědi kněze Czendlika a politologa Semína, protože kněz nemůže mít přece takové názory na nevěru a politolog se vyjadřovat jako farář. Je mimo. Nezaměnili jsme nic.

Jak jsem se dočetl v EURU, v té vesnici (Zaječov na Berounsku), co tam zase dělali referendum a jsou tam všichni proti radaru, volili v posledních volbách z 51 procent KSČM. Přitom je to ona slavná vesnice přezdívaná Brežněves, kde se v roce 1968 lidé družili s okupačním vojskem SSSR a vojáci jim chodili pomáhat na pole a někdo z nich tam v hospodě vymaloval obraz s jeleny. Tak by snad měli být zvyklí. I když nevím, jestli Američané umí malovat jeleny a pracovat na poli, to je fakt, to by tam pak ta anténa byla zbytečně.
Tamní starosta lituje prý jen jednoho — že v roce 1968 nedokázali Zaječovští využít přátelství se Sověty k tomu, aby vojáci v obci něco pořádného vybudovali. "Kdybychom v té době od nich chtěli tady mít postavený třeba Kreml, tak bychom ho tady měli," řekl Listu živitelce starosta Hrubý.

Fakt škoda. Mohli jsme teď dát anténu přímo na věž zaječovského Kremlu a dokoukla by třeba až na Sachalin

Zjistil jsem, že nemám jednoznačný názor na zálohování PET lahví. Chtěl bych se v tomto zásadním sporu postavit na správnou stranu, ale teď nevím, která to je. Možná se to ani nedovím, protože všechny argumenty pro a proti už znám a stejně nevím.

Komentáře (5) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

zwíře (WWW) , 13.07.2007, 15:58:36
U PET lahví doporučuji počkat na draculku a zaujmout opačný názor ;)
já mám názor, že zálohování PET ne, lepší třídění odpadu ANO. prostě se to nevyplatí ekonomicky ani ekologicky

JJ , 13.07.2007, 22:32:27
Osobně mě ještě víc než PETKY zajímá problém bioodpadu. Když člověk tuší, kolik kiláků bychom třeba najezdili na všechny ty vyhozené slupky od brambor a ještě mohli dělat dlouhý nos směrem k arabskému poloostrovu a Perskému zálivu, má pocit promarněné šance.

Análka , 14.07.2007, 15:31:51
Zálohovat PET? Ne: přestat je vyrábět, nebo jich vyrábět polovinu a naučit lidi znova pít vodu, co jim teče z vodovodu. Nebo si kupovat kvalitní sirupy a zalívat je převařenou vodou, pokud někde nemají dobrou. Apod. Návrat k skleněnejm vratnejm flaškám, pokud už někdo tu minerálku nebo kofolu musí mít, mi připadá nejlepší. Vracení skleněných lahví by šlo organizovat nějak hromadně, a asi by to bylo nutné, protože při dnešní infrastruktuře by zase lidi jezdili s flaškama autem. No nic. To se asi autorovi tohohle webu a nejen jemu nebude moc líbit :-)

mČ (WWW) , 18.07.2007, 13:04:45
Není ani http://www.blisty.cz/2007/7/18/art35324.html aspoň trošičku po-mo?

JJ , 19.07.2007, 01:15:20
Asi se k tématu budu muset ještě vrátit. (Tedy PETEK a církve.)

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -