Blok Jana Jandourka

27.09.2007   Čtenář Kovařík z Brodu mi napsal

Čtenář Kovařík z Brodu mi napsal..

Napsal jsem glosičku, viz níže. Pak mi napsal pan Kovařík. Byla by to věčná škoda, aby hlasy lidu zmizely v temnotě. Též jsem se rozhodl přejít na nové paradigma. Budu autory ohlasů citovat i s podpisy.

Takže pan Kovařík píše:

Opravdu pisálku, dnes ta harmonie..sedí, pro vaše hloupé modré čtenáře. Ano Paroubek se nestydí,za to že někde pracoval za totality , ale co jste dělal vy , hulváte. no přiznejte se. Vaše články se dají číst jen proto, že váš mládežnický plátek souzustavným napadáním Paroubka vypěstoval ve vašich pohlouplých čtenářích k němu nenávist. Jen tato modrá hvězdná pěchota může vašim sprosťáckým blábolům tleskat.
Lad.Kovařík
Uh.Brod

 

Abych tedy uspokojil zájem lidu, za totality jsem dělal toto:

V krizových letech 1968-69 mi byly tři až čtyři roky. V letech 1971 -79 jsem chodil na ZDŠ v Novém Městě nad Metují. Od páté do deváté třídy jsem byl členem pionýrského oddílu Mladí obránci vlasti II. a poté členem oddílu Modelář. V oddíle jsem zastával funkci nástěnkáře. Pak jsem byl čtyři roky na průmyslovce v Dobrušce, kde mne nepřijali do SSM. I zde jsem byl tři roky nástěnkářem. 1984-89 jsem studoval teologii v Litoměřicích. Zde jsem nebyl nástěnkářem, ale zastával jsem funkci tzv. prefekta malé čítárny, cožZ spočívalo v tom, že jsem kontroloval, zda jsou v místnosti zavřená okna. Též jsem odmítl návrh monsignora Poula, jinak hodného pána, abych odstranil z knihovny umělecké publikace, aby případné akty spolubratry nepohoršovaly. Pak působil jako duchovní v Pardubicích. Spolupráci s Stb jsem nepodepsal, podepsal jsem v létě 1989 slib věrnosti ČSSR a socialismu, kteréžto oba sliby jsem bez výčitek svědomí porušil. fakt je, že člověk nemá slibovat kokotiny, ale nebyl jsem o moc lepší než doba sama. Ostatně vynucené sliby neplatí, jsou jen důkazem slabosti slibujících, dobře jim tak. Pokud jde o zradu socialismu, bylo to skoro tak slastné jako sex. Rozdíl je v tom, že sex můžete mít víckrat, zatímco zradit socialismus se vám povede jen jednou za život.

Poté šla totalita do kytek, takže období, na které se ptá pan Kovařík končí.

Pokud jde o nenávist k panu Paroubkovi, pěstovat k němu nenávist je snad i zbytečná práce. Většinu toho všeho si zastane naštěstí sám. Příslušníkovi modré hvězdné pěchoty jen stačí se dívat a mít radost ze života.

 

A teď ten článeček, co pana Kovaříka tak nas...

Paroubek se vyznal z lásky k harmonii

Znám vaše dějiny a vím, že jimi prolíná myšlenka společenské harmonie, která je mi velmi blízká, řekl v Číně předseda Paroubek. Znělo to trochu, jako kdyby dorazil k branám nějakého kláštera nebo se usadil u nohou starého ctihodného mistra.
Nechme stranou, odkud tak může znát předseda ČSSD čínské dějiny. Není známo, že by je někdy studoval, a pokud šlo o jeho působení v Restauracích a jídelnách, bylo to v době, kdy u nás nebylo zdaleka tolik čínských restaurací. Ale to nevadí, třeba o tom někde četl nebo mu to poradil Dimun. Jde o věc samu. O tu chválu harmonie.
Jak to má Jiří Paroubek s harmonií v politickém a osobním životě, o tom ví český občan své. Možná to ví i sám Paroubek, a tak dorazil jako poutník do říše středu, aby se tam nasytil přímo u pramene.
Slovo harmonie zní dobře.
Kdo by nechtěl soulad? Krásu?
Souznění? Jenže to má háček.
Kdo chce harmonii, musí vyloučit všechno disharmonické, všechny rušivé prvky, které koncert Velkého Dirigenta maří. Proto vypadají velké říše tak harmonicky a tolik se jim daří, když třeba pořádají masová vystoupení. Hitlerovi, Stalinovi a jejich nástupcům se obecně velmi dařily všelijaké průvody a našim komunistům aspoň perfektně secvičené spartakiády. V politice byla odrazem harmonie Národní fronta (Jiří Paroubek z vlastní zkušenosti ví, co to bylo). Všichni pěkně pod jednou taktovkou a podle jedněch not.
Harmonii bych radši nechal hudebníkům a do společnosti a politiky bych ten pojem moc netahal. Kdo ví, co si pod tím někdo představuje.

_______________________

A to je všechno. Kdykoli dostanu dopis od pana Kovaříka a dalších, zjišťuji, jak mě ty noviny pořád ještě baví. Lidé, pište mi!

 

Komentáře (3) Kategorie: --nezařazeno--

Komentáře

Manželka (WWW) , 28.09.2007, 02:51:51
Čtenář kovařík mne pobavil (hulváte!), výčet činností z totalitních let je ale ještě lepší! :-) Budu dnes usínat s pohihňáváním na rtech.

Manželka (WWW) , 28.09.2007, 02:52:09
Čtenář kovařík mne pobavil (hulváte!), výčet činností z totalitních let je ale ještě lepší! :-) Budu dnes usínat s pohihňáváním na rtech.

Análka/taky manželka , 02.10.2007, 16:05:40
Checht. Taky jsem čínské dějiny nijak soustavně nestudovala a u zkoušky u Dr. Maršálka to dopadlo za dvě: možná proto, že jsem dostala otázku na období \"Válčící státy\", konstitutivní období čínské historie. Myšlenka mj. společenské harmonie prolínala i tímto obdobím, kdy se mezi sebou řezaly statisícové (nepřeháním) armády \"malých\" státečků a čínská diplomacie vyvinula koncept \"vertikálních a horizontálních aliancí\". Čiší z toho harmonie, ovšem harmonie svého druhu. Zájemce nechť si o tom vyhledá info kde chce...

Přidání komentáře...

Nick nebo jméno:

E-mail:

URL vašich stránek:

Váš vzkaz:
Oblíbené blogy

Archivy

Ostatní

VzkazHodnoceníRSS ExportRSS KomentářeCounterbloguje.cz- [CNW:Counter] -